Vamos a España

Pokračujeme Další plavba

a je to tady, vyplouváme směr  Málaga – Ibiza

Květnová plavba Málaga – Ibiza začala úžasným večerem, kde jsme se všichni seznámili a byl to večer plný smíchu, dobrého španělského jídla a zábavy.

Pro ty co váhají a zároveň chtějí zkusit plavbu a být na palubě s lidmi co neznají “nebojte se!” Pokud milujete moře, slunce, zábavu, poznání nových věcí ,tak Tady Vás čekají neuvěřitelné zážitky.

Parta ,která se sešla na Maresovi ,byla úžasná . Byla to směs lidí co jezdí na lodi, co žijí u moře, co se zabývají cestovním ruchem i ti co píšou knihy. Prostě směsice všeho zajímavého.

Plavba může začít!

Vyplouváme směrem Cabo da Gata, nádherná přírodní rezervace, která vás uchvátí svými zátokami a skálami. Po každodenní plavbě kotvíme vždy v přístavu, kde si můžete užít krásy daného místa a opustit loď, aby nevznikla “ponorka”.

Další den jsem připluli do Cartagena , město, které žije historií ,tapasem ,luxusní kuchyni,  klidným stylem života ..prostě pro každého se tu něco najde. Opět úžasná denní plavba a dalším místem se stal ostrov Tabarca, který je nejmenším obydleným ostrovem Španělska a zároveň rájem potápěčů , dalším místem byla skvělá Altea s nádhernou přístavní promenádou a starým historickým městem , kde se najednou ocitnete jako v pohádce , malebné bílé domky a úzké uličky plné květin, neskutečně romantické výhledy … to vše zažijete.

Odtud vyplouváme již směr Baleárské ostrovy. Prvním je Formentera , je to středomořský ráj, právem nazývaný karibik středomoří, neporušená příroda, romantické zátoky, bělostné pláže a křišťálově čistá voda… Tohle místo vás neskutečně nadchne pro svou krásu. 

Dalším ostrovem je Ibiza a kotvíme v jeho hlavním městě, kde zažijete vše ..dobu hippies , historie nebo bezpočet tapas barů,kaváren …kde to žije až do rána … Další den hltáte všechny nádherné zátoky ostrova Ibiza, užíváte si tu krásu ,kterou vytvořila příroda .

Poslední den se zakotví v přístavu San Antonio , kde se ocitnete v místě plném zábavy, hudby a kde určitě musíte navštívit Café del Mar a s ním si spojit nejkrásnější západ slunce na Ibize. 

 A teď to nejúžasnější na naší plavbě!

Celou plavbu jsme zažívali gurmánské zážitky španělské kuchyně podávané z rukou skvělého kuchaře Jaira. Nemusím vám tady vykládat,že každé jídlo bylo lepší a lepší, že jsme ochutnali andaluskou kuchyni, luxusní saláty, pečené maso, ryby, grilovanou zeleninu, salsy… nejde slovy vyjádřit chuť této skvělé kuchyně, to se prostě musí zažít! Jak jednoduché recepty a směs potravin, dokážou pod rukama zkušeného kuchaře vykouzlit něco tak úžasného pro naše chuťové buňky… jak říkám “ to musíte zažít na vlastní kůži”

Plavba byla dokonalým zážitkem pro nás všechny. Každý si na tak skvělý a komfortní lodi najde ten svůj kousek soukromí,když chce být sám. Naopak, když se rodí zábava, loď nabízí velký prostor, který vás ničím neomezuje. Je to plovoucí dům 🙂

Všem co váhají … nebojte se! Zkuste vše co vás láká v životě , protože to k životu patří.

Splní se vám sny a otevřou dveře pro další sny … tak jako nám všem ..

Jako mě, když jsem vstoupila nohou na ostrov Ibiza … tenhle ostrov je vážně magický a vše je tady možné .. ale o tom příště

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Este sitio usa Akismet para reducir el spam. Aprende cómo se procesan los datos de tus comentarios.

WhatsApp chat