Vamos a España

Malebná bílá města v Cádizu

Výlet přes krásné bílé vesnice "Pueblos blancos" , nádherné okouzlující města regionu Cádiz a dále navštívíme Gibraltar .

 

Itinerář

Den 1. / Vítejte - Málaga.
Přivítání a návštěva centra Malagy. Prohlídka rušných historických ulic s ochutnávkou výborné andaluské kuchyně. Navštívíme slavný trh Atarazanas, který se nachází v místě, kde se ve 14.století nacházely slavné loděnice Nazarí, zde se můžete těšit z nejčerstvějších ryb, ovoce, zeleniny a mnoha dalších typických produktů. Slavná Catedral de la Encarnación byla postavena mezi XVI. a XVII. na místě velké mešity, je nazývána také La Manquita( jednoramenná ) ,protože její druhá věž nebyla nikdy dokončena. Maurská pevnost Alcazaba z 11.století byla vybudována na troskách fénického paláce muslimy ,jako součást obrany města ,pod ní se nachází Teatro Romano nebo-li Římské divadlo a nad ní se nachází hrad Gibralfaro. Picasso Museum s proslulou prací autora.
Den 2. / Ronda - Setenil - Olvera.
Začneme cestu v záhadné Ronda, kde si můžeme vychutnat jedinečné panorama, návštěvu skalního kostela "La Virgen de la Cabeza", návštěvu "La Colegiata de Santa María la Mayor", arabských lázní a samozřejmě procházka po "novém" mostu osmnáctého století; nebo také navštívíme vynikající býčí arénu, jednu z nejkrásnějších ve Španělsku. Dále pokračujeme silnicí do Setenil, s Nazarí pevností z třináctého století. Projdeme klikaté dlážděné ulice , zvědavě obdivujeme architekturu, kde bělostné domy jsou vsazeny pod skálu a pokud chcete, můžete se těšit na zdejší zvláštní tapas. Den zakončíme návštěvou Olvera, kde můžeme navštívit zámek ze dvanáctého století, trojúhelníkové stavby postavený naším Nazarí královstvím a dobytý křesťany v roce 1327; kostela "Nuestra Sra. de la Encarnación" postaveného vévody Osuna v polovině 19. století. A ve svých klidných ulicích, najdeme kameny s popisem „Mír přichází ode mne“, jsou tak útočištěm míru a klidu.
Den 3. / Olvera - Zahara - Bornos.
Začneme den v "Zahara de la Sierra". Nádherné město s fantastickým výhledem z jeho hradu, dále navštívíme jeho malebné ulice a kostel zasvěcený "Santa Maria de la Mesa". Budeme pokračovat v cestě návštěvou města Bornos. Fantastické místo na břehu vodní nádrže Guadalete, kde si můžete vychutnat výhledy a klidnou atmosféru Gaditano.
Den 4. / Bornos - Arcos de la Frontera - Tarifa.
Den skončíme v krásném městě Arcos de la Frontera, kde se můžeme těšit a pokud to čas dovolí, na velkolepý západ slunce z neoklasicistního kostela "San Pedro". V tomto městě také navštívíme "Cabildo" náměstí a kostel "Santa María de la Asunción", nádherné umělecké dílo "Plateresco". Pojďme do Tarify. Tvoří nejjižnější bod kontinentální Evropy, a to kromě toho, že se jedná o geografickou propast mezi Atlantským oceánem a Středozemním mořem. Jeho první osada byla od dob paleolitického. Existují pozůstatky a dokumenty, že byla římskou vilou. Právě v tom okamžiku zahájili muslimové dobytí Iberského poloostrova blízkostí pouhých 14.Km k africkému kontinentu. Zde si také můžeme vychutnat lahodnou kuchyni založenou na smažení a marinování různých ryb této oblasti, navštívit historický hrad "Guzman dobro" 10. století, scéna hrdinských a tragických bitev mezi muslimy a křesťany. Malebná a několikakilometrová pláž, kde uvidíte lidi při těch nejnáročnějších sportech. Farnost San Mateo v 16. Puerta de Jerez, postavená ve 13. století, kde pamětní deska připomíná staré bitvy, které říká: Estoe Fortes Imbello. "Zůstaňte v bitvě silní." Ale nejlepší na tomto jedinečném místě je mít možnost vychutnat si svěží a revitalizující energii celého okolí, ulice plné života, její světlo a lidi.
Den 5. / Tarifa - Gibraltar - Málaga.
Náš výlet jsme ukončili návštěvou kontroverzního Gibraltaru, kde můžeme vylézt s "lanovkou", abychom si vychutnali široký výhled na Gibraltar, procházku botanickou zahradou nebo návštěvu jeskyně San Miguel, pojmenované podle vzhledu archanděla v podobné jeskyni. Poslední den si užijeme Malagu, ráno ukončíme snídaní , poté Vás čeká transport na letiště , kde se s Vámi rozloučíme.

 

Ceny a Datum.

dvoulůžkový pokoj Cena za osobu Datum
Dvě osoby 325.€ 5—10.  Listopadu  2019
Jedna osoba 485.€ 5—10.  Listopadu  2019

 

Map

Cena zahrnuje

 • Transfer z / na letiště
 • Ubytování
 • doprava a náklady spojené s dopravou
 • ....

Cena nezahrnuje

 • Vstupné na památky a kulturu
 • Letecká doprava
 • Jídlo
 • ....

Request Info

Este sitio usa Akismet para reducir el spam. Aprende cómo se procesan los datos de tus comentarios.

Testimonials

 • Skvělé zážitky a dojmy z cesty. Pohoda při courání městy a prostě bezva.

  David
 • Krásné počasí, nádherná loď, úžasné pláže a města, výborné jídlo, super průvodkyně, co si ještě přát? Snad někdy repete. Díky.

  Václav
 • Moje nejlepší dovolená v životě !

  Martina
 • Andalusie byla skvělá, super organizace, nádherné ubytování. Moc se mi to líbilo

  Pavla
 • Děkuji za skvělou plavbu plnou úžasných zážitků! Těším se na vás a doufám, že se brzy sejdem na lodi

  Jirka
 • Thanks to this experience, I learned that the more we are open to ourselves and to others, the easier it is to talk, express and share life, beyond culture and the different language. Thank you so much

   

  Luka
WhatsApp chat